Cтаття у у спецвипуску журналу “Філософська думка. Sententiae”

У спецвипуску журналу “Філософська думка. Sententiae” №2, 2011 серед інших публікацій вийшла моя стаття “ХРИСТИЯНСЬКИЙ СВІТОГЛЯД ЯК ВІДПОВІДЬ НА ВИКЛИКИ ПОСТМОДЕРНІЗМУ”

Основний висновок статті

Журнал "Філософська думка. Sententiae" №2, 2011 ― Архе “Звертаючись до Біблії як до метанарративу, необхідно враховувати що Писання не окреслює остаточну перемогу Царства Божого як результат тріумфу насилля. Для християнського світогляду вирішальна перемога нерозривно пов’язана з подіями хреста і воскресіння Ісуса Христа. Хрест показує, що Бог не досягає своїх цілей для світу за допомогою насильства та пригнічення інших. Життя Ісуса є «контр-історією» імперському ідолопоклонству римської та ізраїльської властей. Він приніс в жертву своє життя, щоб досягти перемоги, яка у багатьох аспектах залишається прихованою. Хрест Христа є постійним випробуванням для змісту і форми свідоцтва церкви. Як і Ісус, церква зобов’язана за будь-яку ціну опиратися смертоносним намаганням використати її розповідь задля легітимації панівних владних структур. Крім того, її свідоцтво  повинно залишатися ненасильницьким навіть у випадку жорсткої опозиції і неприйняття. Церква оголошує і втілює в собі остаточну перемогу Бога, що залишається прихованою до останнього дня. Це свідчення надії, що Бог, зрештою, виявить Свою перемогу, і кожне коліно схилиться і кожний язик визнає, що Ісус Христос є Господь. До цього часу свідоцтво церкви має бути вірним формі свідоцтва Ісуса, влада якого виявлялася в любові, слабкості і стражданні”.

Спецвипуск Sententiae журналу “Філософська думка” – фахове ВАКiвське видання з фiлософiї, присвячене проблемам фiлософiї нового часу, iсторiї фiлософiї, фiлософiї культури. Часопис виходить друком двічі на рік. Другий випуск за 2011 рік містить добірку статей провідних українських та зарубіжних науковців із теології та філософії релігії.

Журнал можна замовити в інтернет-магазині “Архе”

Print Friendly, PDF & Email

Facebook comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*